DAMITA mandľový výživný nočný krém na suchú a citlivú pleť

Nočný mandľový výživný krém je určený na večerné ošetrenie suchého a citlivého typu pleti so sklonom k tvorbe vrások.

Typ pleti: Suchá a citlivá pleť

Popis: Nočný mandľový výživný krém je určený na večerné ošetrenie suchého a citlivého typu pleti so sklonom k tvorbe vrások.

Účinné látky regulujú funkcie hydrofilno-lipidového charakteru. Prírodný mandľový olej bohatý na komplex vitamínov v tuku rozpustných, hlavne vitamínov A, D, E a F, zjemňuje a zvláčňuje pokožku, dostatočne ju premasťuje, vyživuje a pomocou prítomných triacylglyceridov dokonale obnovuje lipidový film. Výrobok je obohatený vitamínom A (retinolom), ktorý zabraňuje rohovateniu pokožky (tzv. keratinizácie) a má schopnosť obnovovať – regenerovať bunky. Okrem vitamínov v zostavenej receptúre sú prítomné aj esenciálne aminokyseliny, ktoré vypĺňajú vzniknuté medzibunkové priestory (vrásky), vznikajúce dôsledkom biologického starnutia pleti. Je to všetkých 18 esenciálnych aminokyselín, ako je napr. valín, serín, lyzín, alanín, cystín, cysteín, metionín, glutamín, ktoré sú obsiahnuté v účinnej látke dragoderm (Triticum Vulgare), získanej z mladých výhonkov obilných klíčkov. K zlepšeniu účinku uvedeného prípravku napomáha aj prítomnosť cholesterolu a kyseliny boritej, ktorá pôsobí upokojujúco na citlivý typ pleti. Pleť po použití prípravku sa stáva hladšou, plnšou a zlepšuje sa jej celková elasticita, čiže pružnosť. Dlhodobejším používaním prípravkov s mandľovým olejom ráno i večer sa spomaľuje proces starnutia.

Výrobok je dermatologicky testovaný, nie je testovaný na zvieratách. Výrobok obsahuje kyselinu boritú – nepoužívať deťom do troch rokov.

Ingrediencie: Aqua, Petrolatum, Prunus Dulcis, Paraffinum Liq., Cera Alba, Cetaceum, Cetylalcohol, Glyceryl Monostearate, Triticum Vulgare, Cholesterol, Glycerin, Retinylpalmitate, Aroma, Boric Acid, Lonicera Caprifolium Extract, Lonicera Japonica Flower Extract, Geraniol, Amyl Cinammal, Coumarin, Hydroxy Citronellal

Objem: 50 ml